"Neostory"

Zespół Neonovi powstał w 1999 roku w Rzeszowie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Tomasza Rzeszutka.
W 2001 roku grupa zarejestrowała swoją pierwszą płytę demo, na której znalazły się utwory inspirowane m.in. klimatami rocka lat 70-tych, new wave, brit pop i grunge.
W latach 2002 - 2005 zespół skupił się głównie na graniu koncertów i przygotowaniu nowego materiału. W tym czasie nastąpiły też zmiany w składzie Neonovi.
Na przełomie 2007/2008 r. grupa zagrała klubową trasę koncertową, otrzymała też nagrodę "Brązowego Scenika" przyznawaną przez dziennikarzy gazety "Nowiny" dla wyróżniających się zespołów z Podkarpacia.
W lutym 2008 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Neonovi - "Neonovi" (wyd. Sonic Alternative Nation Group).
Piosenka "Dom bez klamek" pochodząca z tej płyty cieszyła się dużym powodzeniem w stacjach radiowych, a zespół zakwalifikował się z nią do finału konkursu Polskiego Radia "Przebojem na antenę".
W ramach promocji debiutanckiej płyty Neonovi zagrali wiele koncertów m.in. z takimi wykonawcami jak: Hey, Perfect, Farben Lehre, Budka Suflera, Happysad, KSU, Dżem, Bracia.
W 2009 i 2010 r. grupa została zaproszona do wzięcia udziału w koncertach z cyklu "PUNKY REGGAE LIVE". Zespół zagrał także na trzeciej edycji Breakout Festival.
We wrześniu 2009 r. Neonovi wystąpili jako support legendy hard rocka, grupy NAZARETH na ich ekskluzywnym, klubowym koncercie w Rzeszowie.
Na początku 2010 roku Neonovi rozpoczęli prace w studio nad drugą płytą.
W lipcu 2010 roku zespół zdobył główną nagrodę na festiwalu "Pod Prąd".
W styczniu 2011 r. zakończone zostały prace w studio nad drugą płytą Neonovi "Lista rzeczy zakazanych". Premiera płyty przewidziana jest na 2012 r.
W marcu do stacji radiowych trafił pierwszy singiel "Black Butterfly" / "Pojedynek na dnie".
W sierpniu 2011 r. ukazał się drugi singiel "Hai Rai" / "Królowa nocy".
Na poczatku 2013 roku zespół został zwycięzcą plebiscytu Radia Rzeszów "WERBEL 2012" - podkarpacka płyta roku 2012. Nagroda przyznana została za płytę "Lista rzeczy zakazanych".

Skład zespołu

Tomasz Rzeszutek - śpiew, gitara
Grzegorz Długosz - bas
Dominik Dąbrowski - perkusja
Marcin Goś - gitaraNeonovi w sieci


Zamów płytę

"Lista rzeczy zakazanych"

Posłuchaj singla

"Hai Rai"

"Absyntowy"

"Black Butterfly"